pla3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

PLA 3x3: Legia Lotto 3x3 po raz pierwszy zwycięża w PLA

fot
W sobotę 14 maja br. na zewnętrznych boiskach Centrum Sportu Akademickiego PG odbył się SK 3x3 QUEST w Ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej, który przyciągnął do CSA PG  najlepszych zawodników 3x3 z całego kraju! Po zaciętej walce do ostatniego punktu zwyciężyła Legia Lotto 3x3 w składzie Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Mariusz Konopatzki i Konrad Dawdo! Drugie miejsce zajęło Lotto 3x3 Lublin (Paweł Pawłowski, Karol Kamiński, Stanisław Heliński, Łukasz Diduszko).

Trzecie  miejsce zajęła ekipa Kadra AK3x3 U23Gdańsk w składzie Michał Kroczak, Andrzej Krajewski, Cezary Karpik, Łukasz  Klawa.

W #9 turnieju udział wzięło 48 zawodników, w tym 21 z przynależnością akademicką z  21 uczelni.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadła Politechnika Gdańska, która zdobyła 165 punktów. Drugie miejsce ex aequo zajął AWF Katowice i AMW Gdynia (po 160 pkt).

W całym turnieju najwięcej punktów zdobył Maciej Bałabuch (41). Drugie miejsce zajął Paweł Pawłowski (38), a trzecie Cezary Karpik (36).

Tagi

PLA 3x3: STG po raz #6!

fot
W sobotę 1 kwietnia br. STG potwierdziło swoją dominację w V edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej! Ekipa w składzie Patryk Smugała, Jacek Chojnacki, Szymon Tylkowski i Paweł Kreftt zwyciężyła po raz #6 z rzędu. W finale pokonali oni SK NFZ TEAM w składzie Michał Cieślewicz, Igor Bladoszewski, Karol Lebiedziński, Paweł Klimczuk 21:14.

Podobnie jak przed tygodniem, tak i dziś w meczu o 3. miejsce drużyna Gods Plan (Sebastian Kloska, Kacper Kosznicki, Krzysztof Bieszke, Patrick Pietkiewicz) pokonała Orange Raccon 21:17.

W #6 turnieju udział wzięło 36 zawodników, w tym 21 z przynależnością akademicką z 8 uczelni.

Tagi

PLA 3x3: STG wygrywa #5 turniej PLA!

fot
W sobotę 25 marca br. odbył się #5 turniej w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. Na półmetku V edycji turnieju po raz 5 z rzędu najlepsza okazała się ekipa STG. Tym razem w składzie Patryk Smugała, Jacek Chojnacki, Szymon Tylkowski i Paweł Kreftt STG w meczu finałowym pokonał SK NFZ Team ( Kacper Szuszkiewicz, Kacper Jastrzębski, Olek Winkel i Michał Cieślewicz) 21:20.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Gods Plan (Sebastian Kloska, Kacper Kosznicki, Marek Kuren, Patrick Pietkiewicz).

W turnieju udział wzięło 31 zawodników, w tym 14 z przynależnością akademicką z 7 uczelni. W sobotniej rywalizacji wystąpiło 6 debiutantów.

Tagi

PLA 3x3: STG wciąż na szczycie

fot
W sobotę 18 marca br. odbył się #4 turniej w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W tej rywalizacji ponownie najlepsza okazała się ekipa STG w składzie Patryk Smugała, Szymon Tylkowski, Jacek Chojnacki, Kamil Korzec. W finale pokonali oni E3 ( Serhii Blindar, Mariusz Słowiński, Dima Kravczuk i Vadim Baranov) 17:12

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna NFZ Basketball 3x3 & 5n5 (Kacper Jastrzębski Ciastek, Olek Winkel, Michał Cieślewicz, Przemek Michałowski).

W turnieju udział wzięło 28 zawodników, w tym 21  z przynależnością akademicką z 9 uczelni.